مهمان : 9
امروز : 42
ديروز : 232
ماه : 0
 
تاریخ : شنبه 19 اسفند 1396     |     کد : 140

حضور مدیرعامل بنیاد فرهنگ،‌هنر و ادب آذربایجان در آیین اختتامیه جشنواره شعر کوثر

مدیرعامل بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان در آیین اختتامیه چهاردهمین جشنواره سراسری شعر کوثر مرند حضور یافت.

ابوالفضل علیمحمدی، نماینده هیئت داوران جشنواره و مدیرعامل بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان در این آیین طی سخنانی به شاخصه های فنی و داوری آثار رسیده به جشنواره اشاره کرد و گفت: با توجه به سطح کیفی آثار و زمان محدود برای داوری، هیئت داوران با برگزاری جلسات فشرده  نسبت به بررسی فنی و دقیق آثار همت گماردند تا از میان آثار رسیده که همه‌ی آنها آثاری مطلوب و ارزنده بودند، بهترین آثار را برای تقدیر نهایی برگزینند.

مدیرعامل بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان در ادامه شهر مرند را شهری با سابقه درخشان و پیشینه‌ی غنی در عرصه ادبیات آذربایجان دانست و ادامه این جشنواره را برای ارتقاء شعر و ادب استان و معرفی شاعران برجسته مثبت و لازم ارزیابی کرد.

مهران فرجی، دبیر اجرایی این جشنواره نیز در ادامه با ارائه گزارشی از مراحل برگزاری جشنواره گفت: چهاردهمین جشنواره شعر کوثر مرند برای نخستین بار با گستره‌ی شمالغرب کشور برگزار شد و ١٢٥ شاعر با  ٢٧٥ اثر از ٢٥ شهر  در آن حضور داشتند.

وی با اشاره به اینکه جشنواره در دو بخش فارسی و ترکی و با موضوعات مقام حضرت فاطمه زهرا (س) و مقام مادر برگزار شده است از حضور پر رنگ اصحاب شعر و ادب و به ویژه بانوان شاعره در این جشنواره تقدیر و تشکر کرد.

گفتنی است در انتهای مراسم  با حضور  محمدپور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی و حجت الاسلام نعمت زاده امام جمعه مرند و جمعی از مسئولین از برگزیدگان زیر تقدیر به عمل آمد .

براساس این گزارش در بخش ترکی شکرانه عالم از تبریز به عنوان نفر اول،‌ روزبه صمدی از نیر اردبیل به عنوان نفر دوم و مهدیه داداش رستمی از بناب و ناصر دوستی از زنجان به طور مشترک به عنوان نفر سوم معرفی شدند.

همچنین در بخش فارسی محسن کاویانی از همدان به عنوان نفر اول، سهیلا باقریان از تبریز به عنوان نفر دوم و محمد شکری فرد از هشترود و ابراهیم قبله آرباطان از تبریز به طور مشترک به عنوان نفر نفر سوم معرفی شدند.


نوشته شده در   شنبه 19 اسفند 1396  ساعت  12   توسط   مدیر پرتال   
ویرایش شده در شنبه 19 اسفند 1396 ساعت 13 توسط مدیر پرتال
PDF چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :